Bylinkobraní 🍀

Den plný bylinek je po 2 letech zpět! Přijďte objevit rozkvetlou bylinkovou zahradu v Žirči a zjistěte, jestli naše bylinky skutečně léčí. Čeká na Vás pohodový den v barokním areálu s bohatým kulturním programem včetně prezentace středověkých řemesel. Vaší návštěvou navíc pomůžete dobré věci. Výtěžek ze vstupného putuje na zajištění rehabilitace pro nemocné roztroušenou sklerózou, kteří mají v Areálu Žireč svůj domov. Žádáme návštěvníky, aby vzhledem k současné situaci s virem COVID-19, přišli v rouškách.
Datum konání akce
20. 9. 2020 (9:00 - 18:00)

 ✨ PREZENTACE ŘEMESEL OD STŘEDOVĚKU PO 19. STOLETÍ ✨
– 11 mistrů lidových řemesel z celé republiky
Prezentaci řemesel doprovodí tematický jarmark – zahrada, kuchyně, kosmetika, léčitelství

 🍀 WORKSHOPY V BYLINKOVÉ ZAHRADĚ 🌻 
Bylinky ve stravě
Květiny k jídlu
Výroba mýdel
O kávě
Bylinková terapie 

🎸KULTURNÍ PROGRAM 🎹
Roman Dragoun – písničkář s klavírem
Jaroslava Holasová – pohádky
Dvajaja – folková skupina
6Nachodníku

 😊 NA CO SE DÁLE MŮŽETE TĚŠIT 😊
Komentované prohlídky bylinkové zahrady
Kolotoč na kliku
Malování na obličej
Občerstvení
Sirupy Camellus
Bylinková zmrzlina
Čokoláda 😉

BYLINKOBRANÍ a COVID-19 - PROSBA VŮČI NÁVŠTĚVNÍKŮM
Vzhledem k tomu, že se akce uskuteční v areálu, kde Domov sv. Josefa pečuje o hendikepované s roztroušenou sklerózou, je z bezpečnostních důvodů povinnost nosit roušku v celém areálu včetně venkovních prostor. V případě respiračních potíží prosíme raději zůstaňte doma. Chráníme tak sebe navzájem i pacienty s roztroušenou sklerózou. Děkujeme za pochopení.

Akce se koná při příležitosti Dne Charity 2020 (svátek sv. Vincence z Pauly, patrona moderní charitní péče) a vyjadřuje mimo jiné poděkování všem dárcům a příznivcům, bez kterých by činnost charitních středisek v Žirči (Domov sv. Josefa, Sociální podnik Pro-Charitu s.r.o) nebyla možná.

Soubory ke stažení

Skrytý skvost, kde na vás dýchne baroko a vzduch provoní bylinky. S největším cyklomuzeem, unikátním barokním zvonkovým klavírem, rozkošnou bylinkovou zahradou a voňavou kavárnou. Vítejte...


Areál žireč je skrytý skvost, kde na vás dýchne baroko a vzduch provoní bylinky. Bývalá jezuitská rezidence s největším cyklomuzeem, unikátním barokním zvonkovým klavírem, rozkošnou bylinkovou zahradou a voňavou kavárnou. Vítejte...

Srdcem areálu je Domov svatého Josefa, kde jako jediní v Česku pomáháme vážně nemocným roztroušenou sklerózou. A vy jim pomáháte už jen svojí přítomností. 

Prohlídky bez průvodce

Celý areál je volně přístupný a vybíráme jen dobrovolné vstupné na pomoc nemocným roztroušenou sklerózou, o které tu pečujeme. 

Uvidíte bylinkovou zahradu Josefa Kamela s oranžerií, staletý park s růžovým loubím a naučnou stezkou. Prohlédnete si i exteriéry bývalé jezuitské rezidence (Dům sv. Josefa) a bývalého pivovaru (Dům sv. Damiána). Nezapomeňte se stavit v Café Damián na náměstí.

Prohlídky s průvodcem

Komentované prohlídky pro skupiny nejméně 5 osob objednávejte předem na tel. 731 604 204, nebo 491 610 533.

HLAVNÍ OKRUH 

Vstupné 150 Kč (Snížené vstupné 130 Kč)
Uvidíte barokní kostel sv. Anny s varhanami a unikátní klavírní zvonkohrou, největší cyklomuzeum v Česku s expozicí o historii cyklistiky, staletý park s růžovým loubím a bylinkovou zahradu Josefa Kamela s oranžerií. Navrch přidáme příběh Žirče, místních Jezuitů i jejich sporů s hrabětem Šporkem ze sousedního Kuksu.

OKRUH II.: KOSTEL SV. ANNY

Vstupné 60 Kč (Snížené vstupné 40 Kč)
Uvidíte barokní Kostel sv. Anny s varhanami a unikátní klavírní zvonkohrou. Povíme vám příběh Žirče, místních Jezuitů i o jejich spory s hrabětem Šporkem ze sousedního Kuksu.

OKRUH III.: CYKLOMUZEUM

Vstupné 100 Kč (Snížené vstupné 80 Kč)
Uvidíte největší cyklomuzeum v Česku s expozicí o historii cyklistiky.


Snížené vstupné je pro děti od 6 do 15 let, studenty do 26 let po předložení dokladu o studiu a seniory nad 65 let.

Jsme sociální podnik, a proto vás dnes budou obsluhovat zaměstnanci chráněných dílen se sníženou pracovní schopností. Mějte proto prosím pochopení. Děkujeme a užijte si Areál Žireč.