Bylinkobraní 🍀

Den plný bylinek je po 2 letech zpět! Přijďte objevit rozkvetlou bylinkovou zahradu v Žirči a zjistěte, jestli naše bylinky skutečně léčí. Čeká na Vás pohodový den v barokním areálu s bohatým kulturním programem včetně prezentace středověkých řemesel. Vaší návštěvou navíc pomůžete dobré věci. Výtěžek ze vstupného putuje na zajištění rehabilitace pro nemocné roztroušenou sklerózou, kteří mají v Areálu Žireč svůj domov. Žádáme návštěvníky, aby vzhledem k současné situaci s virem COVID-19, přišli v rouškách.
Datum konání akce
20. 9. 2020 (9:00 - 18:00)

 ✨ PREZENTACE ŘEMESEL OD STŘEDOVĚKU PO 19. STOLETÍ ✨
– 11 mistrů lidových řemesel z celé republiky
Prezentaci řemesel doprovodí tematický jarmark – zahrada, kuchyně, kosmetika, léčitelství

 🍀 WORKSHOPY V BYLINKOVÉ ZAHRADĚ 🌻 
Bylinky ve stravě
Květiny k jídlu
Výroba mýdel
O kávě
Bylinková terapie 

🎸KULTURNÍ PROGRAM 🎹
Roman Dragoun – písničkář s klavírem
Jaroslava Holasová – pohádky
Dvajaja – folková skupina
6Nachodníku

 😊 NA CO SE DÁLE MŮŽETE TĚŠIT 😊
Komentované prohlídky bylinkové zahrady
Kolotoč na kliku
Malování na obličej
Občerstvení
Sirupy Camellus
Bylinková zmrzlina
Čokoláda 😉

BYLINKOBRANÍ a COVID-19 - PROSBA VŮČI NÁVŠTĚVNÍKŮM
Vzhledem k tomu, že se akce uskuteční v areálu, kde Domov sv. Josefa pečuje o hendikepované s roztroušenou sklerózou, je z bezpečnostních důvodů povinnost nosit roušku v celém areálu včetně venkovních prostor. V případě respiračních potíží prosíme raději zůstaňte doma. Chráníme tak sebe navzájem i pacienty s roztroušenou sklerózou. Děkujeme za pochopení.

Akce se koná při příležitosti Dne Charity 2020 (svátek sv. Vincence z Pauly, patrona moderní charitní péče) a vyjadřuje mimo jiné poděkování všem dárcům a příznivcům, bez kterých by činnost charitních středisek v Žirči (Domov sv. Josefa, Sociální podnik Pro-Charitu s.r.o) nebyla možná.

Soubory ke stažení

Zažijte příběh v Areálu Žireč

 

Navštívte jedinečné cyklomuzeum, bylinkovou kavárnu i prastarou bylinkovou zahrádku. Zaposlouchejte se do zvuku unikátní zvonkohry a projděte se místy, kde přes tři sta lety působili jezuité.

Budou vás obsluhovat zaměstnanci chráněných dílen se sníženou pracovní schopností. Prosím mějte pochopení pro zaměstnance, kteří vás budou obsluhovat. Jsme sociální podnik, a tak se o vás postarají zaměstanci chráněných dílen se sníženou pracovní schopností. Svojí návštěvou navíc podpoříte nemocné roztroušenou sklerózou. Jsme totiž navíc i jedinou léčebnou pro vážně nemocné, kteří k nám z celého Česka jezdí na ozdravné pobyty. 

 

Komentované prohlídky s průvodcem

Komentované prohlídky nabízíme pro skupiny nejméně 5 osob po předchozí telefonické domluvě. Prohlídku si rezervujte na tel. 731 604 204, nebo 491 610 533.

HLAVNÍ OKRUH 
vstupné 150 Kč |  snížené vstupné 130 Kč

Co je v prohlídce: Kostel sv. Anny, Cyklistické muzeum s historií cyklistiky, Staletý park s růžovým loubím, Bylinková zahrada Josefa Kamela s oranžerií

OKRUH II.: KOSTEL SV. ANNY 
vstupné 60 Kč |  snížené vstupné 40 Kč

Co je v prohlídce: Kostel sv. Anny

OKRUH III.: CYKLOMUZEUM 
vstupné 100 Kč |  snížené vstupné 80 Kč

Co je v prohlídce: Cyklistické muzeum s historií cyklistiky


Snížené vstupné je pro děti od 6 do 15 let, studenty do 26 let po předložení dokladu o studiu a seniory nad 65 let.