Bylinková zahrada

Přivoňte si k našim bylinkám a zjistěte, jestli skutečně léčí. Máta, levandule, meduňka, dobromysl, tymián… Celý svět bylinek se sešel v Žirči v nejstarší bylinkové zahradě ve Východních Čechách s více než třísetletou tradicí.

Otevírací doba

🌼 duben - říjen 🌼
út - ne: 9:30- 17:00

 

V návaznosti na epidemiologickou situaci Covid-19, je Bylinková zahrada nyní do odvolání uzavřena.

Vstupné

doporučené vstupné 50 Kč do kasičky u vstupu na podporu nemocných roztroušenou sklerózou

✨Nesmíte minout ✨

1) Nákup bylinek aneb vezměte si kousek bylinkové zahrádky domů
2) Biblický záhonek
3) Posezení v altánku

Kontakt

Jan Lonc, DiS.
📫 lonc@dsj-zirec.cz  
📞 +420 603 341 442

Příběh velkého botanika a lékárníka

Slyšeli jste někdy o Georgu Josephu Kamelovi? Tento významný botanik, lékárník a jezuitský misionář pocházel z Moravy a popsal mnoho léčivých bylin. Věnoval se také charitativní činnosti. Naše bylinková zahrada proto nese právě jeho jméno a navazuje na tradici klášterních zahrad, které zakládali již benediktini ve 13. století.

Místo odpočinku i setkávání

Od jara do podzimu se naše bylinková zahrada proměňuje v oázu klidu, odpočinku i rozjímání nad životem. 

Je také místem, kde rádi odpočívají pacienti Domova sv. Josefa, které roztroušená skleróza je upoutala na vozík. Nebojte se s nimi setkat a potěšit je vlídným slovem.

Více o Domovu sv. Josefa

Celý svět bylinek na jednom místě

Už jste někdy četli knihu knih (Bibli) v bylinkové podobě? Přijďte objevit naše tematické záhony, biblický, mátový, šalvějový a mnohé další, a zjistíte odpovědi na vše, co se týká světa bylinek.

 

Kousek naší bylinkové zahrady si můžete vzít s sebou.


Domů si můžete odnést třeba čerstvou bazalku nebo voňavý tymián, naroubovat si třešeň nebo získat pár šlahounů jahod.

 

Příběh pomoci potřebným

Bylinková zahrada je chráněné pracoviště, ve kterém Vás obslouží pracovníci se sníženou pracovní schopností. Vaší návštěvou tak podpoříte dobrou věc. 

Více o pomoci potřebným

Ubytování mezi bylinkami

Využijte ubytování v bývalé jezuitské oranžerii. Skromné turistické ubytování s kuchyňkou a sociálním zázemím na společné na chodbě. Ale ranní výhled do klášterního parku a voňavé bylinkové zahrady je k nezaplacení.

Chci se ubytovat

 

Plánek bylinkové zahrady

Plánek bylinkové zahrady

Přírodní park

Kovaná brána Vás zavede z bylinkové zahrady přímo do přírodního parku. Vzácný secesní altánek, růžové loubí i tematická křížová cesta jsou Vám k dispozici. To pravé prostředí pro Váš odpočinek.

Sirupy Camellus - regionální produkt z naší zahrady

"Blíž k lidem, blíž k přírodě" - to je motto žirečských bilinných sirupů Camellus, které postupně dobývají svět. Můžete je ochutnat v podobě originální receptury bylinkové limonády v naší Café Damián.

Chci ochutnat limonádu
 

Objednejte si naší domácí bylinkovou limonádu.

Chcete si pochutnat na naší BIO domácí limonádě i doma? Žádný problém. Stačí si jen vybrat z nabídky eshopu Camellus. V nabídce jsou též dárkové balíčky nebo sirupy s etiketou dle Vašeho přání.