Cyklomuzeum

To nejlepší z Areálu Žireč! Vydejte se s námi na kole do historie. Provedeme Vás největší stálou expozicí cyklistiky ve střední Evropě. Dokážete se udržet na trenažeru vysokého kola?
Otevírací doba

🌼 duben - říjen 🌼
po - út: zavřeno
st - čt: 10:00 - 16:00
pá - ne: 10:00 - 17:00

❄ listopad - březen ❄ 
individuálně skupinka nad 15 osob

Vstupné

plné: 70Kč
snížené: 40Kč
rodinné: 200Kč (2 + 3)
děti do 3let: zdarma
ZTP: zdarma

Kontakt

📫 info@arealzirec.cz  
📞 +420 491 610 569

Celoživotní dílo vášnivého sběratele

Vzpomínáte na své první kolo? A co starý dobrý Favorit, na kterém jel Váš dědeček Závodu Míru? To vše a mnohem víc uvidíte v expozici cyklomuzea. Soukromá sbírka je celoživotním dílem jednoho z největších českých sběratelů, Ing. Jiřího Uhlíře. A kolik těch kol v muzeu uvidíte? Téměř dvě stovky! K tomu dobový cyklistický obchůdek a dílna opraváře kol z první republiky. 

Na kole do historie

Čeká na Vás impozantní přehlídka kol ve 3 patrech barokního špýcharu. Dnes už tu nenajdete jediné pšeničné zrnko, mnoho historických bicyklových vozidel a vozítek však ano! 

Největší ve střední Evropě

Cyklomuzeum je otevřené od roku 2017. Větší expozici podobného typu ve střední Evropě neznáme. Je skvělým výletním místem pro všechny - vítáme závodní cyklisty, rekreační jezdce i ty, kteří na kole nikdy neseděli.

 

Domluvte si komentovanou prohlídku

Řekneme Vám o kolech úplně vše a provedeme Vás historií kol od roku 1817 až do současnosti. Prohlídka je určena pro skupiny s minimálním počtem 15 lidí. 

 

Komentovanou prohlídku je třeba předem domluvit:
Marcela Jeriová
info@arealzirec.cz
+420 491 610 568

 

Vše o kolech na jednom místě

Chcete si vyzkoušet jízdu na velocipédu? Velké a malé kolečko, sedlo vysoko nad zemí a nejisté nasedání. U nás se bát nemusíte, velocipédový trenažér stojí pevně na zemi a vyzkoušet si ho může každý.

Slavná kola z filmů i zlatá česká éra

Kolo Emy Destinové, cyklistická výbava Zdeňka Svěráka z filmu Vratné lahve či světově známá česká značka Favorit - to vše a mnohem více najdete v našem cyklomuzeu. 

Příběh pomoci potřebným

Cyklomuzeum je chráněné pracoviště, ve kterém Vás obslouží pracovníci se sníženou pracovní schopností. Vaší návštěvou tak podpoříte dobrou věc.

Více o pomoci potřebným

Cyklomuzeum pro všechny

První podlaží je plně bezbariérové a expozici z dalších dvou pater je možné shlédnout na promítacím plátně s komentářem vlastníka této originální sbírky.