Kavárna, která dává smysl

Načerpejte síly v kavárně, která dává smysl. Café Damián probudí Vaše smysly nejen výbornými zákusky a domácími sirupy Camellus. Navíc podpoříte zaměstnance chráněných dílen, kteří v kavárně pracují.

Příběh rozbitého pivovaru

Ještě v roce 2015 rozbitý bývalý pivovar, skladiště, které bylo odsouzeno k zániku. V roce 2016 nový skvost v Žirči. Pivovar se jako mávnutím proutku probudil do své barokní slávy. Dnes je domovem pro lidi s roztroušenou sklerózou a také místem pro naši útulnou kavárničku.

Klidné místo s přátelskou atmosférou

Vůně kávy, domácí bylinkové limonády a výborné zákusky čekají jen na Vás. A i když se zde pivo už nevaří, můžete si ho tu dát také, třeba k propečenému toastu. Ze zahrádky si užijete krásný pohled na opravený Areál Žireč.

Domácí limonády Camellus

Naše kavárenská nabídka by se neobešla bez bylinných sirupů Camellus, které jsou základem pro osvěžující limonády. V letních dnech stačí přidat led a zastavíte-li se v zimě, horký bylinný nápoj Vám dodá potřebnou energií. Pro výrobu sirupů se používají bylinky ze záhonů, ale i rostliny volně rostoucí.

Sirupy Camellus si u nás můžete zakoupit. Dostanete k nim na vyžádání i recept na domácí limonádu, kterou jistě potěšíte Vaše blízké. Navíc takto podpoříte zaměstnání pracovníků v našich chráněných dílnách.

Chci koupit Camellus

Místo setkávání zdravých i hendikepovaných

Kavárna je chráněné pracoviště, kde Vás obslouží lidé se sníženou pracovní schopností. Zaměstnáním v kavárně jim pomáháme začlenit se do pracovního procesu. Setkáte se zde také s obyvateli Domova sv. Josefa, pacienty s roztroušenou sklerózou.

Příběh pomoci potřebným

Každý návštěvník je u nás srdečně vítán

Kávu si donesete na vybrané místo sami, bude však připravena s láskou. A talířek po zákusku položíte při odchodu na pult, ovšem všechny dobroty jsou u nás za bezkonkurenční ceny. Z naší kavárny budete odcházet posilnění, odpočatí a s dobrou náladou. A to se jistě vyplatí!

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.

Zažijte příběh v Areálu Žireč

Z pobledlé kukly se během dvou desetiletí obnovy vyklubal krásný motýl. Na svých křídlech přináší příběhy tohoto zapomenutého místa. Staňte se jejich součástí! Zažijte ten Váš příběh v Žirči.

Cyklomuzeum
Cyklomuzeum
To nejlepší z Areálu Žireč! Vydejte se s námi na kole do historie
Provedeme Vás největší stálou expozicí cyklistiky ve střední Evropě. Dokážete se udržet na trenažeru vysokého kola?
Kavárna
Kavárna
Načerpejte síly v kavárně, která dává smysl.
Café Damián probudí Vaše smysly nejen výbornými zákusky a domácími sirupy Camellus. Navíc podpoříte zaměstnance chráněných dílen, kteří v kavárně pracují.
Svatební areál Žireč
Svatební areál Žireč
Napište u nás ten nejkrásnější příběh Vašeho života.
Pro Vaši svatbu zajistíme vše, co potřebujete - kněze, fotografa, prostory, catering i ubytování.
Zvonový klavír - světový unikát
Zvonový klavír - světový unikát
Naši barokní zvonkohru poslouchal ve své době sám hrabě Špork. Poslechněte si ji také Vy.
Že jste o takovém hudebním nástroji ještě neslyšeli? Není divu. Je to totiž poslední dochovaný nástroj svého druhu na světe!
Nejstarší bylinková zahrada
Nejstarší bylinková zahrada
Přivoňte si k našim bylinkám a zjistěte, jestli skutečně léčí. Máta, levandule, meduňka, dobromysl, tymián, …
Celý svět bylinek se nám sešel v Žirči v nejstarší bylinkové zahradě ve Východních Čechách s více než třísetletou tradicí.
Ubytování mezi bylinkami
Ubytování mezi bylinkami
Vyspěte se do růžova přímo v naší bylinkové zahradě.
Skromné zázemí našich jednolůžkových pokojů s krásným výhledem do klášterního parku je Vám plně k dispozici.
Příběh pomoci potřebným
Příběh pomoci potřebným
Zažijte příběh setkávání zdravých a hendikepovaných.
V jednotlivých provozech Vás obslouží pracovníci chráněných dílen. Vaší návštěvou podpoříte rehabilitační péčiproo lidi s roztroušenou sklerózou v Domově sv. Josefa.