Procházka přírodou

Meandrující Labe, pohledy na majestátní Krkonoše. Příjemná procházka bylinkovou zahradu nebo klášterním parkem. Areál Žireč vítá všechny, kteří se chtějí alespoň na chvilku vymanit z každodenního shonu.

1. Bylinková zahrada Josefa Kamela

Začátek: 10:30
Časová náročnost: 0,5h
Od jara do podzimu se naše bylinková zahrada proměňuje v oázu klidu, místo odpočinku i rozjímání nad životem. Přivoňte si k našim bylinkám a zjistěte, jestli skutečně léčí. 

Zjistit více

2. Váš příběh v klášterním parku

Začátek: 11:00
Časová náročnost: dokud budete chtít
Udělejte si piknik, zahrajte si petanque nebo třeba Möllky. Prožijte Váš příběh s Vašimi blízkými. Náš park je Vám zcela zdarma k dispozici. Možná si během procházky všimnete barokní sýpky, ve které se nachází největší cyklomuzeum v Čechách.

3. Posezení s domácím sirupem

Camellus, to jsou naše vynikající bylinkové sirupy v bio kvalitě. Josef Camellus byl jezuitský botanik a objevitel, po kterém jsou sirupy i naše bylinková zahrada pojmenovány. Bylinky i sirupy můžete ochutnat v Café Damián, naší bylinkové kavárně.

Zjistit více

4. Křížová cesta 21. století

Začátek: 13:00
Časová náročnost: 1-2 hodiny
Příběh utrpení a naděje, možnost zamyšlení v krásné přírodě, soubor 15 plastik moderního umění, to je křížová cesta z roku 2008. Vydejte se z Areálu Žireč k vlakové zastávce a pak po žluté turistické podél železniční trati. 

Zjistit více

5. Půjdem spolu do betléma

Začátek: 14:30
Časová náročnost: 1-2 hodiny
Na konci křížové cesty Vás čeká stezka Půjdem spolu do betléma. Je dlouhá 7 km a poslední 2 km směřují do Braunova Betléma. Příjemná procházka Vás zavede k vrcholu českého sochařského baroka. 

Zjistit více

6. Ubytování mezi bylinkami

Co dělat po dni plném relaxu stráveném v krásné přírodě v okolí Areálu Žireč? Naším návrhem je relaxovat dále. K tomu Vám pomůže naše skromné jednolůžkové ubytování v bylinkové zahradě. 

Zjistit více

Váš příběh v Areálu Žireč je také příběhem pomoci

V Areálu Žireč Vás obslouží pracovníci chráněných dílen se sníženou pracovní schopností. Můžete se také potkat s lidmi na vozíčku, pacienty s roztroušenou sklerózou, kteří mají zázemí ve zdejším charitním Domově sv. Josefa.

Tipy na další den

Zoo Dvůr Králové nad Labem

Objevte Afriku v srdci Evropy. Při projížďce po zdejším safari, si budete připadat jako na africké Savaně. Je to také jediné místo na světě, kde se můžete setkat s téměř vyhynulým nosorožcem bílým.

Zjistit více

Babiččino údolí

Projděte se malebným údolím řeky Úpy, do kterého spisovatelka Božena Němcová situovala děj Babičky. Na vlastní oči se podíváte do Starého Bělidla, mlýna i Ratibořického zámku. Kdo ví, třeba se setkáte i se samotnou kněžnou.

Zjistit více