Procházka přírodou

Meandrující Labe, pohledy na majestátní Krkonoše. Příjemná procházka bylinkovou zahradu nebo klášterním parkem. Areál Žireč vítá všechny, kteří se chtějí alespoň na chvilku vymanit z každodenního shonu.

1. Bylinková zahrada Josefa Kamela

Začátek: 10:30
Časová náročnost: 0,5h

Od jara do podzimu se naše bylinková zahrada proměňuje v oázu klidu, místo odpočinku i rozjímání nad životem. Přivoňte si k našim bylinkám a zjistěte, jestli skutečně léčí. Nějaký tex kousek si můžete odnést i s sebou domů.

 

2. Váš příběh v klášterním parku

Začátek: 11:00
Časová náročnost: dokud budete chtít

Udělejte si piknik, zahrajte si petanque nebo třeba méně známé Möllky. Prožijte Váš příběh s Vašimi blízkými. Náš park je Vám zcela zdarma k dispozici. Možná si během procházky všimnete barokní sýpky, ve které se nachází největší cyklomuzeum v Čechách.

 

3. Posezení s domácím sirupem

Camellus, to jsou naše vynikající bylinkové sirupy v bio kvalitě. Josef Camellus byl jezuitský botanik a objevitel, po kterém jsou sirupy i naše bylinková zahrada pojmenovány. Bylinky i sirupy můžete ochutnat v Café Damián, naší bylinkové kavárně.

 

4. Křížová cesta 21. století

Začátek: 13:00
Časová náročnost. 1-2 hodiny

Příběh utrpení a naděje, možnost zamyšlení v krásné přírodě, soubor 15 plastik moderního umění, to je křížová cesta z roku 2008. Vydejte se z Areálu Žireč k vlakové zastávce a pak po žluté turistické podél železniční trati. Mimochodem, všimněte si hřbitovní kaple sv. Odilona. Je to jediné místo zasvěcené tomuto světci v Českých zemích.

 

5. Půjdem spolu do betléma

Začátek: 14:30
Časová náročnost: 1-2 hodiny

Na konci křížové cesty Vás čeká stezka další, stezka naučná Půjdem spolu do betléma. Je dlouhá 7 km a Vás budou čekat ty poslední dva, které směřují do Braunova Betléma. Příjemná procházka přírodou Vás zavede k vrcholu českého sochařského baroka. Barokní velmistr do zdejší krajiny vytesal tajemný příběh narození Ježíše Krista. Zpět do Žirče je to pak co by kamenem dohodil.

 

6. Ubytování mezi bylinkami

Co dělat po dni plném relaxu stráveném v krásné přírodě v okolí Areálu Žireč? Naším návrhem je relaxovat dále. K tomu Vám pomůže naše skromné jednolůžkové ubytování v bylinkové zahradě. Vyspěte se do růžova v pokoji provoněném bylinkami s výhledem do klášterního parku.

 

Váš příběh v Areálu Žireč je také příběhem pomoci

V Areálu Žireč Vás obslouží pracovníci chráněných dílen se sníženou pracovní schopností. Můžete se také potkat s lidmi na vozíčku, pacienty s roztroušenou sklerózou, kteří mají zázemí ve zdejším charitním Domově sv. Josefa.

 

 Tipy na další den

Zoo Dvůr Králové nad Labem

Objevte Afriku v srdci Evropy. Při projížďce po zdejším safari, si budete připadat jako na africké Savaně. Je to také jediné místo na světě, kde se můžete setkat s téměř vyhynulým nosorožcem bílým.

 

Babiččino údolí

Projděte se malebným údolím řeky Úpy, do kterého spisovatelka Božena Němcová situovala děj Babičky. Na vlastní oči se podíváte do Starého Bělidla, mlýna i Ratibořického zámku. Kdo ví, třeba se setkáte i se samotnou kněžnou.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.

Zažijte příběh v Areálu Žireč

Z pobledlé kukly se během dvou desetiletí obnovy vyklubal krásný motýl. Na svých křídlech přináší příběhy tohoto zapomenutého místa. Staňte se jejich součástí! Zažijte ten Váš příběh v Žirči.

Cyklomuzeum
Cyklomuzeum
To nejlepší z Areálu Žireč! Vydejte se s námi na kole do historie
Provedeme Vás největší stálou expozicí cyklistiky ve střední Evropě. Dokážete se udržet na trenažeru vysokého kola?
Kavárna
Kavárna
Načerpejte síly v kavárně, která dává smysl.
Café Damián probudí Vaše smysly nejen výbornými zákusky a domácími sirupy Camellus. Navíc podpoříte zaměstnance chráněných dílen, kteří v kavárně pracují.
Svatební areál Žireč
Svatební areál Žireč
Napište u nás ten nejkrásnější příběh Vašeho života.
Pro Vaši svatbu zajistíme vše, co potřebujete - kněze, fotografa, prostory, catering i ubytování.
Zvonový klavír - světový unikát
Zvonový klavír - světový unikát
Naši barokní zvonkohru poslouchal ve své době sám hrabě Špork. Poslechněte si ji také Vy.
Že jste o takovém hudebním nástroji ještě neslyšeli? Není divu. Je to totiž poslední dochovaný nástroj svého druhu na světe!
Nejstarší bylinková zahrada
Nejstarší bylinková zahrada
Přivoňte si k našim bylinkám a zjistěte, jestli skutečně léčí. Máta, levandule, meduňka, dobromysl, tymián, …
Celý svět bylinek se nám sešel v Žirči v nejstarší bylinkové zahradě ve Východních Čechách s více než třísetletou tradicí.
Ubytování mezi bylinkami
Ubytování mezi bylinkami
Vyspěte se do růžova přímo v naší bylinkové zahradě.
Skromné zázemí našich jednolůžkových pokojů s krásným výhledem do klášterního parku je Vám plně k dispozici.
Příběh pomoci potřebným
Příběh pomoci potřebným
Zažijte příběh setkávání zdravých a hendikepovaných.
V jednotlivých provozech Vás obslouží pracovníci chráněných dílen. Vaší návštěvou podpoříte rehabilitační péči pro lidi s roztroušenou sklerózou v Domově sv. Josefa.