Na kole do historie

Z Hradce i z Krkonoš. Z Braunova betléma i z Kuksu. Ze Dvora Králové nad Labem i z jakéhokoliv jiného místa. Všechny cyklotrasy vedou do Areálu Žireč, který leží přímo na cyklotrase č. 1 s označením Labská.

1. Na kole do Žirče

Nebo pěšky, na bruslích, na raftech, padákem...

Z Braunova betléma či z Kuksu u nás budete za pár minut. Z Hradce Králové to trvá po cyklostezce asi 2 hodiny. Odměnou Vám bude pohled na krásně opravený Areál Žireč, příběh obnovy bývalého jezuitského kláštera s přilehlým pivovarem a bylinkovou zahradou. 

2. Největší expozice cyklistiky

Vše o kolech pro všechny...

Začátek: 11:00
Časová náročnost: 1h
To nejlepší z Areálu Žireč! Provedeme Vás největší stálou expozicí cyklistiky ve střední Evropě. 

Zjistit více

3. Občerstvení nejen pro sportovce

V Café Damián, bylinkové kavárně, která dává smysl...
Po pořádném pohybu se těšte na pořádnou odměnu. V kavárně na Vás čekají osvěžující domácí limonády Camellus, naše vyhlášené cukrovinky i něco teplého k zakousnutí.

Zjistit více

4. Nejstarší bylinková zahrada

Oáza klidu i místo setkávání...

Začátek: 14:00
Časová náročnost: 0,5h
Přivoňte si k našim bylinkám a zjistěte, jestli skutečně léčí. Přivoňte si k bylinkám a nechte se potěšit na duši.

Zjistit více

5. Ubytování v bývalé jezuitské oranžerii

Mezi bylinkovou zahradou a klášterním parkem...
Jezuité využívali oranžerii k přezimování teplomilných rostlin. Charita zde vybudovala chráněné bydlení. To vše zde naleznete i dnes a k tomu ještě 7 skromných jednolůžkových pokojů.

Zjistit více

6. Večerní procházka ve Dvoře Králové

Začátek: 17:00 
Časová náročnost: 1 - 4h 
Navštivte věnné město českých královen. Poznejte příběh rukopisu Královédvorského nebo příběh mariánského zázraku, který ochránil město před švědským vojskem.

Zjistit více

Váš příběh v Areálu Žireč je také příběhem pomoci

V Areálu Žireč Vás obslouží pracovníci chráněných dílen se sníženou pracovní schopností. Můžete se také potkat s lidmi na vozíčku, pacienty s roztroušenou sklerózou, kteří mají zázemí ve zdejším charitním Domově sv. Josefa.

Tipy na další den

Expozice vánočních ozdob 

Výroba foukaných vánočních ozdob má ve Dvoře Králové nad Labem dlouhou tradici. V rámci exkurze poznáte příběh tohoto řemesla a tajemství, jak se takové ozdoby vyrábějí. Vánoce si zde můžete udělat třeba i v červenci. 

Zjistit více

Přehrada Les Království

Jedna z prvních českých přehrad se začala stavět už během rakouské monarchie. Toto překrásné architektonické dílo obdivují místní i lidé zblízka i zdaleka. Užijte si romantickou procházku po hrázi a objevte kouzlo okolní přírody. 

Zjistit více

Zvičina

Poslední výspa Krkonoš pár kilometrů od Areálu Žireč. Místní říkají, že odsud je vidět za dobré viditelnosti 1/3 Čech. Podívejte se na Královédvorsko s nadhledem. 

Zjistit více